Mesiac duševného zdravia

14.11.2022

Nie deň, ani týždeň, ale rovno celý mesiac sme sa venovali so žiakmi II. stupňa téme duševného zdravia. Zatiaľ čo sme s piatakmi vypracovávali pracovný list s rôznymi relaxačnými cvičeniami,  šiestaci diskutovali o tom, čo im pomáha cítiť sa lepšie, tiež kto im pomáha a aký vplyv má na duševné zdravie naša psychická odolnosť. 

Siedmaci sa dozvedeli niečo o vplyve zdravej stravy na duševné zdravie, ako normálne stravovanie vyzerá, že je dosiahnuteľné a tiež, že jedlo v nás môže vzbudzovať rôzne emócie. 

Vďaka projektu Nadácie Volkswagen Slovakia - Inkluzívna škola sa všetky triedy ôsmeho a deviateho ročníka mohli zúčastniť "triednickej hodiny", ktoré viedli dve skvelé odborníčky z Káčka v Žiline, psychologičky Mgr. Dorota Balalová a Mgr. Marianna Heřmánková.

Aktivity a diskusia v súvislosti s duševným zdravým zanechala v žiakoch mnoho pozitívnych emócií a praktických informácií. Za svoju odvahu a odhodlanie diskutovať o tejto téme žiaci dostali okamžitú sladkú odmenu.

Veríme, že v téme duševného zdravia nekončíme októbrom, ale prenesie sa do našich rozhovorov
v priebehu celého roka.

Dúfame, že už čoskoro tému duševného zdravia prinesieme aj do zborovní našim kolegom, ktorí tak statočne zvládajú výzvy týchto neľahkých dní.

ŠPT

Základná škola Bytča, Ulica mieru 1235
Všetky práva vyhradené 2022
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!