Psychologické laboratórium virtuálnej reality

23.11.2022

Vďaka projektu Nadácie Volkswagen Slovakia - Inkluzívna škola sa nám tento mesiac podarilo zrealizovať ďalšiu akciu pre našich kolegov.

Ďalšiu hodinku, či dve,  sme strávili v spoločnosti psychologičiek z Káčka, Mgr. Dorotou Balalovou a Mgr. Mariannou Heřmánkovou. V rámci mesiaca duševného zdravia zrealizovali niekoľko príjemných "triednických hodín" s našimi žiakmi  a dnes sa ochotne postarali o nás. 

Okrem toho, že sme sa dozvedeli niečo o ich práci, s akými témami sa u mladých najčastejšie stretávajú pri svojej práci (samota, myšlienky na samovraždu, vzťahové otázky a mnohé iné), obohatili nás o množstvo využiteľných nástrojov, s ktorými dokážeme pracovať so žiakmi v rámci vyučovania (komunikačné karty, krabička bezpečia). 

Príjemnú atmosféru v spoločnosti Dorotky a Mariannky, doplnenú o zaujímavé a zábavné aktivity, bolo tak ľahké si vychutnať . Naše vnútorné dieťa v nejednom z nás ožilo, za čo dievčatám veľmi pekne ďakujeme. 

V závere stretnutia sme ešte mali možnosť vyskúšať si prostredníctvom virtuálnej reality jazdu na horskej dráhe alebo zatancovať si s virtuálnym tanečníkom. 

Váš ŠPT

Základná škola Bytča, Ulica mieru 1235
Všetky práva vyhradené 2022
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!